Te ismered az 5 bugyiszabályt? Ha nem akarsz bakteriális fertőzést, ideje egy életre megjegyezned
Szponzorált tartalom
Van, aki szerint csak zavar, más pedig nem tud élni nélküle. Vannak, akik a „láthatatlan” megoldásokra esküsznek, mások pedig kiállnak a klasszikus pamutalsók mellett. Hordjunk, ne hordjunk, milyet hordjunk, hogy elkerüljük az intimfertőzéseket? Most rendet teszünk az alsóneműs dilemmák között.
Ezeket láttad már?
Indiszkrét domborulatok az intimtájékon
Nem minden ruhához illik minden alsónemű – ezt a divattervezők is jól tudják. Volt, aki konkrétan egy „tevepata-ellenes” alsót dobott piacra, amely láthatatlanul simul a testre. Az alsót vastag betéttel látták el a legkényesebb helyen, hogy ne alakuljon ki az a bizonyos, figyelemelterelő „altesti dekoltázs”, ami a leggingsek, jeggingsek és más testhez simuló fazonok viselésének az egyik legkellemetlenebb velejárója.
Kikandikáló varrások és áttűnő tangák
Megvan, amikor szinte kötelező volt tangát villantani a csípőnadrágok fölött? A kétezres évek ikonikus divatbakija volt ez, ami mára már szerencsére csak retró nosztalgia, és hasonlóan kellemetlen, mint az, amikor az alsónemű varrása átsejlik a ruhánkon. Ez utóbbi a lézervágott, varrásmentes bugyikkal gyönyörűen kivédhető. Ezek viselése ráadásul – a tangákkal ellentétben – nem növeli a hüvelyfertőzés kialakulásának kockázatát.
Szabaduljunk a szoros helyzetekből!
Ami csábos, az sajnos nem mindig jó az egészségünknek. A túl szoros bugyik – legyen szó tangáról, brazil fazonról vagy magasított alakformáló darabokról – nemcsak kényelmetlenek, de akadályozhatják a levegőzést, és akár be is vághatnak az intimtájékba. Ez irritációt, kidörzsölődést, sőt, hüvelyi fertőzést is okozhat. Aki mégis szeretne egyensúlyt találni a csábos és a kényelmes között, annak a brazil fazon lehet jó kompromisszum – de csak akkor, ha nem túl szoros, és lehetőleg természetes anyagból készült.
És mi van, ha nem hordunk bugyit?
Tény: a női alsónemű nem is olyan régi találmány. Először a kurtizánok, majd a felsőbb rétegek hölgytagjai kezdték el hordani, és csak jóval később lett mindennapi viselet. A sztárvilágban ma már sokszor inkább az a szenzáció, ha valaki igenis hord bugyit a vörös szőnyegen. Egészségügyi szempontból vannak előnyei annak, ha bugyi nélkül alszunk: éjszaka az intimterületek szellőznek, ami kevésbé kedvez a fertőzést okozó baktériumok szaporodásának. Ugyanakkor nappal, mozgás közben vagy erősebb folyás esetén a bugyi extra védelmet ad – ha jelentősen bővebb, kellemetlen szagú folyást tapasztalunk, az bakteriális hüvelyfertőzésre utalhat, amivel érdemes felkeresnünk a nőgyógyászunkat.
Öt bugyiszabály, amit a testünk és a ruhatárunk is imádni fog
- Ne szorítson! Ha a bugyi bevág, nyom vagy nyoma marad a bőrünkön, az nemcsak kényelmetlen, hanem hosszú távon irritációt, gyulladást is okozhat.
- Lélegezzen! A pamut bugyi nem véletlenül örök kedvenc: hagyja szellőzni az intimrészeket, csökkenti a fertőzések kockázatát. A szintetikus anyagokat inkább tartsuk alkalmi viseletnek (legjobb, ha gyorsan lekerülnek).
- Alkalomhoz öltözzünk! Testszínű, varrásmentes alsó szűk ruha alá, sportos pamut a hétköznapokra, és bugyimentesség éjszaka – a testünk meghálálja a változatosságot.
- A tanga csábító – a baktériumoknak is! A tanga extra szexi, de ha túl sokat hordjuk, az megnövelheti a fertőzések kockázatát, mert a vékony textilcsíkon könnyen átjutnak a baktériumok a végbélnyílás környékéről a hüvelybe.
- Figyeljünk a folyásunkra! Ha épp erősebb a hüvelyfolyásunk (például ovulációkor), jó ötlet bugyit viselni, sőt, ilyenkor a kivehető, magas hőfokon mosható pamutbetét is jól jöhet.
